Wystawa prac dyplomowych Akademi Sztuk Pięknych w Warszawie pod kierunkiem prof. ASP dr hab. Mariusza Gajewskiego
Filip Szczerba
Medium fotograficzne traktuję jako zapis pamięci, swoistą formę pamiętnika, albumu rodzinnego. Jest osobistym wspomnieniem chwil i momentów: gorzkich i słodkich, ale prawdziwych fragmentów życia.
Wydziale Scenografii Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie
Paulina Orzeł
Lęk różni się od strachu - może pojawić się nagle i bez przyczyny. Nie musi wynikać z żadnych zewnętrznych czynników. Cykl autoportretów jest dokumentacją takich stanów lękowych. Lęk wywołuje we mnie specyficzny stan bólu, wewnętrznego rozedrgania. Za pomocą ciała i gestów, pokazuję towarzyszącą mi wtedy niepewność, niepokój i histerię. Jestem zawieszona między realnym, a nierealnym. Trudno opisać przestrzeń, w której się znajduję. Nie ma w niej nic, co mogłoby być uzasadnieniem lęku, ale nie ma w niej również niczego, co mogłoby mi pomóc..
Fotografie zostały wykonane w technice cyjanotypii, następnie tonowane z wykorzystaniem czarnej i zielonej herbaty.
Maria Oleksiak
Przestrzeń zgeometryzowana to cykl fotografii, którego celem jest ujawnienie kompozycji ukrywających się w znajomych wnętrzach. Uważne, czasochłonne obserwacje spowszedniałych przestrzeni pozwoliły na odkrycie zaszytych w zakamarkach form. Poszukiwania odbywały się według określonego klucza – skupione były wokół zgeometryzowanych płaszczyzn oraz prostopadle spotykających się linii.
Miejsce: Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej ul. Dworcowa 11-15, Koszalin
Telefon: 94 3475701
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.